Koilliskaira (NP Urho Kekkonen, Finsko)

28.1.-8.2.2006


FOTKY:
Helsinki, Suomenlinna
Kiilopää - Rautulampi - Porttikoski - Snellmaninmaja - Jyrkkävaara - (Kiertämäjärvi) - Jyrkkävaara - Sarvioja
Sarvioja - Luirojärvi
Výstup na Sokosti
Luirojärvi - Tuiskukuru - Suomunruoktu - Rumakuru - Saariselkä
Krastyho fotky

ZÁKRES TRASY: mapa 1, mapa 2, mapa 3.

Určitě sem nejezděte s cestovkou! Chatky nejsou dělané na velké skupiny. Finové preferují jezdit ve dvou až třech lidech a očekávájí, že se budete chovat podobně. Pokud se vám takový způsob nelíbí, jeďte mimo sezónu (jako my) nebo spěte ve stanu.
Určitě sem nejezděte s cestovkou! Je to dražší a méně pohodlné než bez ní. Pokud se bez cestovky neumíte obejít, pak jeďte do Jizerek. Pokud nutně musíte do Laponska, pak vězte, že organizované skupiny nesmí spát v autiotupách (těch co jsou zadarmo) a musí si zaplatit ubytování v placených varaustupách. Ujistěte se, že vaše cestovní kancelář má toto ubytování zaplacené, např. dotazem na finskou lesní správu. Některé cestovky se porušováním pravidel přímo chlubí ("ubytování zdarma") a jiné jenom podvádějí, např. v počtu placených nocí a osob.
Určitě sem nejezděte s cestovkou! Právě kvůli nim a chování jejich klientů Matsähallitus možná chatky zavře a/nebo zpoplatní. Čtěte zde!!!

ODKAZY: Saariselkä, Kiilopää, NP Urho Kekkonen, autobusy, sruby + vysvětlivky, počasí, Rikův cestopis a rady, jiný cestopis a rady, Severské listy.